NAD 800KČ MÁTE DOPRAVU ZÁSILKOVNY NA VÝDEJNÍ MÍSTA ZDARMA.

Jak na dlouhou životnost zakoupených produktů

Aby čelenky, nákrčníky a tílka, byly co nejdéle krásné a plnily svůj účel, měly byste se o ně pečlivě starat a věnovat jim pozornost při praní. 

 

JAK PEČOVAT O ČELENKY A NÁKRČNÍKY

Čelenky a nákrčníky jsou vyrobené z funkčního materiálu s jemným fleecem uvnitř. Jsou z materiálu, který saje pot a barvy ani při četném nošení a praní nevyblednou, je však třeba dodržovat pár bodů:

PRANÍ

Tak, jako každé oblečení z funkčního materiálu není ani čelenka nebo nákrčník vhodné do pračky. Osobně, když už dám do pračky i čelenku nebo nákrčníky, je to pouze na max. 30st a pouze s gelem, vhodný na sportovní oblečení a pracím programem na šetrné prádlo. Ale preferuji praní v ruce v mýdlové vodě (peru ji po každé sportovní aktivitě, protože mám čelenku vždy úplně propocenou, takže já ji dávám opravdu zabrat.).

SUŠENÍ

Sušička také vhodná není, pořád je to sportovní materiál, který by nemusel pak mít schopnosti, kterým se mé čelenky (stejně tak nákrčníky) mohou pyšnit - savost potu, nádherné výrazné barvy a stálost materiálu, také by se kraje čelenky nebo nákrčníku mohly v sušičce roztřepit a čelenka by ztratila svůj tvar, kvůli vysoké teplotě v sušičce.

ŽEHLENÍ

Žehlička není vůbec nutná, když dáte čelenku na sušák či radiátor rovně, uschne tak, jak jste jí tam daly. Není třeba ji žehlit, ale na málo stupňů to zvládne, materiál je odolný, není však třeba žádný produkt žehlit. Na hlavě se čelenka zase hezky narovná. 

BĚLENÍ ČI JINÉ OŠETŘENÍ

Nebělte je ani jinak chemicky neošetřujte. Opravdu stačí mýdlová voda, která není tak agresivní jako třeba prací prášek, a sušák na prádlo či radiátor, aby byly pořád jako nové. Čelenky však perte po sportovních aktivitách, aby se v nich nezadržovala sůl ani jiné bakterie z vlasů či kůže. Neperte je ani v pracích prášcích, pořád je tam blízký styk s kůží, prášek by se do čelenky mohl usadit a způsobit tak různé kožní vyrážky. Nákrčníky taky perte, vzhledem k tomu, že do nákrčníku dýcháme nebo ho máte přes obličej, je lepší, aby byly po nošení vyprané. 

 

JAK PEČOVAT O TÍLKA A CROP TOPY 

Tílka a cop topy mají úžasný jemný materiál, je to funkční materiál, který má taky svá pravidla zacházení, aby byly tílka, co nejdéle krásné. 

PRANÍ

Prát tílka můžete klidně v pračce, ale na jemný program (já mám sportovní program cca 15min praní) a maximálně s gelem vhodným na sportovní oblečení do 30st teploty. Nenechávejte po tréninku tílko uschnout, pokud je zpocené, doporučuji hned po sportovní aktivitě vyprat, aby se pot nebo sůl z potu neusadila do vláken. 

SUŠENÍ

Rozhodně tílka nesušte v sušičce, stačí jim radiátor nebo klasický sušák, tílko by se vyšší teplotou v sušičce mohlo vytáhnout.

ŽEHLENÍ

Funkční materiál není třeba žehlit, tílko se na postavě natáhne. Stačí, když jej na rovno rozvěsíte a tílko tak nebude pokrčené.

BĚLENÍ A JINÁ CHEMICKÁ OŠETŘENÍ 

Rozhodně nebělte a jinak chemicky neošetřujte. Stačí jim mýdlový voda popřípadě gel na jemná vlákna a sušení na radiátoru či sušáku. 

Zpět do obchodu